banner15

Hamas ve Mısır istihbaratı ateşkes konusunu görüştü

Hamas'ın Gazze sorumlusu Yahya Sinvar, Mısır istihbarat teşkilatında Filistin dosyasından sorumlu Tuğgeneral Ahmed Abdulhalık ile İsrail'le ateşkes konusunu ele aldı

Hamas ve Mısır istihbaratı ateşkes konusunu görüştü

Hamas'ın Gazze sorumlusu Yahya Sinvar, Mısır istihbarat teşkilatında Filistin dosyasından sorumlu Tuğgeneral Ahmed Abdulhalık ile bir araya geldi.

Hareket tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sinvar ile Hamas liderlerinden bir grup, Filistin uzlaşısı ve İsrail'le ateşkes konularını görüşmek üzere Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze'ye gelen Abdulhalık ile görüştü.

Görüşmede, Mısır'ın çalışmalarını ve oynadığı rolü öven Sinvar, Abdulhalık'ı İsrail'in Filistinlilere karşı işlediği suçlar hakkında bilgilendirdi.

"Hamas'ın ve diğer direniş hareketlerinin İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını tekrarlamasına izin vermeyeceğini" belirten Sinvar, Gazze'ye yönelik ablukanın kaldırılması ve Filistinlilerin onurlu yaşam hakkının önemine değindi.

Açıklamaya göre Abdulhalık da ülkesinin Gazze'de ateşkesin uzun vadeli hale getirilmesi ve halkın sıkıntılarının sona erdirilmesi için çalıştığını ifade etti.

Kaynak: AA

YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35