banner39

banner35

Hamas'ın elindeki İsrailli, Şabak mensubu olabilir

İsrail, daha önce Filistinli gruplara katılabileceği yönünde rapor ettiği bir kişiyi Hamas alıkoyunca esir olarak ilan etti, alıkonulan kişinin Şabak mensubu olabileceği belirtiliyor

Filistin 09.08.2016, 11:08 09.08.2016, 11:08
Hamas'ın elindeki İsrailli, Şabak mensubu olabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal istihbaratının Hamas'ın elindeki esir işgal askerleri konusunda yaşadığı şaşkınlık hali devam ediyor. İsrailli esir olarak kabul edilen Cuma Ebu Ğanime için daha önce Filistinli gruplara katılabileceği yönünde rapor verildiği belirtiliyor.

Geçen ay, Gazze Şeridi sınırını geçen Ebu Ğanime’den daha haber alınamadığı ifade edilmişti. İşgal rejimi medya organları bir bedevinin Gazze Şeridi sınırını geçtiğini ve kendisinden bir daha haber alınamadığını yazmıştı.

Maariv Gazetesi Şabak'ın üç hafta önce sınırı geçen İsrailli Cuma Ebu Ğanime'nin Filistinli gruplardan birine katılabileceğini düşündüğünü fakat daha sonra Ebu Ğanime'nin Hamas'ın elinde olduğunun anlaşıldığını ve "İsrailli esir" kabul edildiğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi işgal rejimi uzmanı bir analist ise Şabak'ın Ebu Ğanime'yi Gazze Şeridi'ne sokarak hassas bilgilere ve belki de diğer esir askerler hakkında malumata ulaşmaya çalıştığını fakat deşifre olması nedeniyle esir kabul edildiğini söyledi.

Analist, Gazze Şeridi'ne sızan İsraillinin Şabak subayı olabileceği ve gerçek kimliğini gizlemek için bedevi Arap kimliği verilmiş olabileceği belirtti.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?