banner15

Hamas'tan ateşkes şartları

Hamas'ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'le ateşkes için öngördüğü şartları açıkladı

Hamas'tan ateşkes şartları

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları, İsraille ateşkes yapılması için gerekli şartlarını açıkladı.

Filistin'in El Alem televizyonunun haberine göre İzzeddin el-Kassam Tugayları İsraillilerin Gazze’ye yönelik saldırılarına son vermemesi halinde güvenliği ve huzuru rüyasında bile göremeyeceklerini ifade etti.

İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde “düşman tüm anlaşmaları, protokolleri, özellikle de ateşkesle ilgili anlaşmayı görmezden gelip halkımıza saldırdı, esirlerin haklarını çiğnedi ve saldırılarını tüm Filistin’e yaydı” dedi.
İzzeddin Kassam Tugaylarının İsrail’in saldırılarına karşı, onlarca füze fırlatarak cevap verdiğini belirten Ebu Ubeyde, İsraillilerin Gazze’ye saldırmakla aptalca bir karar aldığını ve bunun bedelini ağır ödeyeceğini söyledi.

İsrail’in sivil yerleşim merkezlerini ve evleri bombalamakla direnişin iradesini kıramayacağını belirten Ebu Ubeyde, “Düşmanı uyarıyoruz, Filistinlilerin evlerinin hedef alınması bizim kırmızıçizgimizdir. Eğer bu saldırılar durdurulmazsa biz de daha uzun menzilli füzelerimizi kullanarak onlara tasavvur bile edemeyecekleri karşılıklar vereceğiz” dedi.

Ebu Ubeyde, ateşkes için şartlarını da şöyle sıraladı: Hava saldırılarının ve Gazze üzerindeki uçuşların durdurulması, 2012 yılındaki ateşkes şartlarına bağlı kalınması, anlaşma çerçevesinde serbest bırakıldıkları halde tekrar tutuklanan Filistinli esirlerin serbest bırakılması, Filistin ulusal uzlaşmasına yönelik İsrail müdahalesinin durdurulması.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 17:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48