Hamas'tan Erdoğan'a ve Katar emirine 'afişli teşekkür'

Hamas, Gazze'ye desteklerinden duyduğu memnuniyeti ifade etmek için Başbakan Erdoğan ve Katar emirinin resminin bulunduğu afişi şehrin en büyük caddelerinden birine astı.

Hamas'tan Erdoğan'a ve Katar emirine 'afişli teşekkür'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin'deki Hamas hareketi, Gazze'ye desteklerinden duyduğu memnuniyeti ifade etmek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin de bulunduğu afişi kentin en büyük caddelerinden birine astı.

Ömer el-Muhtar Caddesi'nde asılan ve "Kudüs Yiğitlerini Bekliyor" yazılı afişte, Başbakan Erdoğan'ın resminin yanı sıra Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, Katar Emiri Temim bin Hamad Al Sani ve eski Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife Al Sani'nin resimleri yer aldı.

Hamas'ın Sosyal Etkinlikler Birimi Müdürü Eşref Ebu Zeyd, yaptığı açıklamada, sözkonusu afişin, Gazze'yi destekleyenlere teşekkür mahiyetinde olduğunu belirtti.

Ebu Zeyd, "Bu afişi, Gazze'ye ve halkına destek veren, davamızın yanında yer alan, maruz kaldığımız ambargonun kaldırılması için çalışan liderlere karşı bir vefa örneği olarak asmak istedik" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 07:40
banner53
YORUM EKLE

banner39