banner15

Hamas'tan İsrail açıklaması

Hamas, İsrail'in "sahada sükunet" istemediğini ve Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürdüğünü açıkladı

Hamas'tan İsrail açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin El-Halil kentindeki İbrahim Camisi yakınlarında Filistinli bir genç kızı vurmasına işaret ederek, "El-Halil'de genç bir kızın öldürülmesi, 'işgalin' sahadaki suçlarını sürdürdüğünün ve sükunet isteme konusunda yalan söylediğinin delilidir" ifadelerini kullandı.

Açıklamada, "İsrail'in günlük ihlallerinin gölgesinde yapılan sükunet çağrılarının, Filistinlilere yönelik işlediği cinayetler üzerinden dolap çevirmek anlamına geldiğini" savunan Ebu Zuhri, "İsrail'in gerginliği tırmandırması, ABD ve Arap dünyasının duruşunun tabii bir sonucudur" değerlendirmesinde bulundu.

İsrail güçlerinin, Batı Şeria'nın El-Halil kentinde bıçakla saldırı düzenlemeye teşebbüs ettiği iddiasıyla Filistinli bir genç kızı öldürdüğü belirtilmişti.

İsrail Başbakanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Sükunetin biran önce sağlanması yönündeki çağrıyı" desteklerini belirterek, "Şiddetin durması için tüm uygun adımlar atılacak, kışkırtıcı eylemler önlenecek ve böylece durum barış şansını artıracak biçimde olağan haline dönecek. Tansiyonu düşürmek, kışkırtmalara son vermek ve şiddetten vazgeçirmek için işbirliği içerisinde çalışmayı dört gözle bekliyoruz" açıklamasında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 07:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35