banner39

Hamdallah'ın konvoyuna ikinci kez İsrail engeli

Filistin Başbakanı Hamdallah'ın konvoyu, ikinci kez İsrail askerleri tarafından engellendi

Filistin 14.01.2014, 20:36 14.01.2014, 20:36
Hamdallah'ın konvoyuna ikinci kez İsrail engeli

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah'ın konvoyunun ikinci kez İsrail askerleri tarafından engellendiği bildirildi.

Batı Şeria'daki Filistin Hükümeti Sözcüsü İhab Besisu, yaptığı açıklamada, "İşgal güçleri, bugün ikinci kez Başbakan Hamdallah'ın konvoyunu Nablus'tan Ramallah'a dönüşü sırasında Zatere güvenlik noktasında durdurdu" ifadesini kullandı.

Başbakanın konvoyu durdurularak, korumalardan kimliklerinin talep edildiğini belirten Besisu, "Ancak bu talebe karşılık verilmedi ve konvoy yoluna devam etti. Bu, 12 saatten az sürede Başbakanlık konvoyuna yönelik ikinci engel. Bu durum, işgalci İsrail güçleri tarafından, ülkenin çeşitli bölgelerinde halkımıza karşı yapılan saldırıların ve ihlallerin bir halkası olarak Başbakan'ın hareketlerini kısıtlamak amacıyla kasıtlı olarak yapıldığını ortaya koyuyor" değerlendirmesinde bulundu.

Hamdallah'ın konvoyu bugün, İsrail askerlerinin desteğindeki bir grup Yahudi yerleşimci tarafından saatlerce alıkonulmuştu. Konvoy uzun süre bekledikten sonra Ramallah'a ulaşmıştı.

Batı Şeria'nın Nablus kentinde yaşayan Hamdallah, her gün resmi görevi gereği hükümet merkezinin bulunduğu Ramallah'a gidiyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?