Hamdallah'tan Gazze'ye destek talebi

Filistin Başbakanı Hamdallah, Gazze'ye uygulanan ambargonun kaldırılması ve yakıt krizinin sonlandırılması için Türkiye'den destek talep etti.

Hamdallah'tan Gazze'ye destek talebi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah, Gazze'ye uygulanan ambargonun kaldırılması ve bölgedeki akaryakıt krizinin sona erdirilmesi için Türkiye'den destek talebinde bulundu.

Ramallah'taki Başbakanlık Basın ve Enformasyon Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre Hamdallah, Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Şakir Özkan Torunlar'ı kabul etti. Filistin'deki görev süresi dolan Büyükelçi Torunlar ile Hamdallah'ın başbakanlık konutunda gerçekleşen görüşmesinde, Filistin'deki siyasi ve ekonomik durum ele alındı.

Başbakan Hamdallah, Türkiye'yi temsilen bölgede bulunan Torunlar'ın görevini başarıyla yerine getirdiğini belirterek, Filistin konusundaki gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Hamdallah, Türkiye'nin Filistin'deki uzlaşma süreci, demokratik seçimlerin yapılması ve Devlet Başkanı Mahmud Abbas liderliğinde ulusal birlik hükümeti kurulması yönünde verdiği destek ve sergilediği hassasiyet karşısında da minnettar olduğunu ifade etti.

Gazze'de hayatı durma noktasına getiren akaryakıt ve buna bağlı olarak ortaya çıkan elektrik sıkıntısına da değinen Hamdallah, "Türkiye'nin Gazze'ye yönelik ambargonun kaldırılması ve akaryakıt krizinin sona erdirilmesi için desteğini bekliyoruz" dedi. Hamdallah, Birleşmiş Milletler'e (BM) ait yardım kurumlarının bölgeye sunduğu hizmetlerin iyileştirilmesi çağrısında da bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2013, 21:25
banner53
YORUM EKLE

banner39