banner39

Hükümet müzakereye, MOSSAD sessizce görevlerine...

Binyamin Netanyahu Filistin'le barış müzakerelerine başlama konusunun gelecek hükümetin işlerinden biri olacağını söyledi

Filistin 21.11.2013, 18:23 17.02.2013, 17:04
Hükümet müzakereye, MOSSAD sessizce görevlerine...

Dünya Büteni / Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin'le barış müzakerelerine başlamanın gündemlerinde olduğunu belirterek, bu konunun yeni kurulacak hükümetin işlerinden birisi olduğu söyledi.

"MOSSAD SESSİZCE İŞİNİ YAPSIN"

İsrail Başbakanı Netanyahu, bakanlar kurulu toplantısının başında yaptığı açıklamada, geçen hafta İsrail gündemini yoğun şekilde işgal eden "Mahkum X" olayına üstü kapalı değinerek, MOSSAD'a sahip çıktı. Netanyahu, "Onlar görevlerini sessizce yapmaya devam etsin. Böylece biz de İsrail devleti içinde güvenli bir şekilde yaşamaya devam edelim" dedi.

Kabine toplantısının gündeminde, gelecek ay için planlanan ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyaretinin bulunduğunu söyleyen Netanyahu, Obama ile üç konuyu görüşeceklerini belirtti.

İran ve Suriye konusunun yanı sıra Obama ile Filistinlilerle diplomatik süreci görüşeceklerini ifade eden Netanyahu, "Filistin'le barış müzakerelerine başlama konusu şüphesiz gündemimizde. Bu gelecek hükümetin de işlerinden biri olacak" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?