İHH'dan Gazzeli öğrencilere kıyafet yardımı

İHH, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Gazze’deki iki bin öğrenciye kıyafet desteğinde bulundu. Kıyafetlerine kavuşan çocukların sevinci gözlerinden okunuyordu.

İHH'dan Gazzeli öğrencilere kıyafet yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle Gazze’deki iki bin öğrenciye kıyafet yardımında bulundu. Vakıf tarafından yapılan açıklamada, "Mavi Marmara Gemisi ile Filistin’i dünya gündemine sokmayı başaran İHH İnsani Yardım Vakfı ise çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda İHH, hayırseverlerin destekleriyle Gazzeli iki bin öğrenciye kıyafet yardımında bulundu" sözleri kullanıldı.

Uluslararası tepkilere rağmen Gazze'ye yönelik ablukanın aralıksız devam ettiğine vurgu yapılan açıklamada, Konya İHH ve İnegöl İHH’nın destekleriyle gerçekleştirilen projeden bin erkek ve bin kız öğrencinin istifade ettiği belirtilerek, öğrencilere okul üniformasının yanı sıra, ayakkabı da dağıtıldığı vurgulandı. 

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, Filistin'de 2006'da yapılan ve Hamas'ın kazandığı seçimlerin ardından işgalci İsrail'in zulmünü artırarak Gazze’ye kara, deniz ve havadan abluka uygulamaya başladığı kaydedildi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

YORUM EKLE

banner39