İhsanoğlu Batı Şeria'ya gidiyor

İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu'nun, barış süreci ile ilgili temaslarda bulunmak üzere çarşamba günü Ramallah'a gideceği bildirildi

İhsanoğlu Batı Şeria'ya gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, yaklaşık 3 yıllık kesintinin ardından yeniden başlayan Filistin-İsrail barış müzakereleriyle ilgili temaslarda bulunmak üzere Ramallah'a gideceği bildirildi.

İİT'den yapılan yazılı açıklamada, Genel Sekreter İhsanoğlu'nun 28 Ağustos Çarşamba günü Batı Şeria'nın Ramallah kentine gideceği belirtilirken, bu ziyaretin, meşru haklarını elde edebilmeleri konusunda İİT'nin Filistin'e yönelik desteği çerçevesinde gerçekleştirileceği vurgulandı.

Açıklamada, iki gün devam edecek ziyaret sırasında İhsanoğlu'nun, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya geleceği de kaydedildi.

İsrail ve Filistin arasında yaklaşık 3 yıldır donmuş halde olan barış görüşmeleri, geçtiğimiz temmuz ayında ABD'nin arabuluculuğunda yeniden başlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2013, 11:35
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Torlakcan
Kemal Torlakcan - 8 yıl Önce

Hedef saptırmamı bu gezinin amacı? Ortada Suriyeli çocukların cesedleri dururken, Mısır'da binlerce sivil göstericinin kanı akarken, Filisten'de çözüme mi başlayacaksınız? Bir de yüzünüz kızarmadan, 'üye ülkeler toplantı için başvurmadı' diyeceksiniz. Hak yerini bulacak elbette.

banner39