İntifada'nın simgesi çocuk artık dünya çapında bir sanatçı

Birinci İntifada sırasında attığı taşla hafızalarda kalan Filistinli çocuk şimdilerde dünya çapında bir viyola sanatçısı

İntifada'nın simgesi çocuk artık dünya çapında bir sanatçı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin davasının önemli adımlarından birinci intifada hareketinin simge resimlerinden biri olan taş atan çocuk posterindeki Remzi Ebu Rıdvan son dönemde çok başka bir alanda başarılara imza atıyor.

İlk intifada sırasında İsrail askerlerine taş atarak ailesini savunan ve İsrail ablukası sebebiyle Ramallah'ta bulunan "Amari" mülteci kampında çocukluğunu geçiren Ebu Radvan'ın hayatı, 1996 yılında Amerikalı bir çiftin kamptaki çocuklara müzik eğitimi vermesiyle değişti. Kekeme bir çocuk olan Ebu Rıdvan viyola konusundaki maharetiyle ilk andan itibaren dikkatleri üzerine topladı. Ebu Rıdvan, şimdi beş albümü bulunan bir viyola sanatçısı.

Birinci İntifada günlerinde çocuk olan Ebu Rıdvan, geceleri dedesinin radyosundan dinledikleri müzik ile eğlendiklerini, türküler söylediklerini ifade ediyor.

İntifada sırasında İsrail askerlerine taşla karşı koyarak “Ben masumum” mesajı veren Ebu Rıdvan, şimdi viyola ile “Ben masumum" dediğini aktarıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 16:23
banner53
YORUM EKLE

banner39