İşgal güçleri 'Yusuf Makamı'nda 3 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerleri, fanatik Yahudi işgalcilerin "Yusuf makamına" girmesine tepki gösteren Filistinlilere müdahale etti, 3 kişi yaralandı

İşgal güçleri 'Yusuf Makamı'nda 3 Filistinliyi yaraladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde Yahudi işgalcilerin "Yusuf makamına" girmesi üzerine gerginlik yaşandığı, İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu 3 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Görgü şahitlerine göre, İsrail askerlerinin eşlik ettiği bir grup fanatik Yahudi işgalci, Nablus'un doğusunda yer alan Balata beldesinde Hazreti Yusuf'un makamı olarak kabul ettikleri türbeye girdi. Duruma tepki gösteren Filistinlilere, askerler müdahale etti.

Filistinli sağlık kaynakları, İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gaz, gerçek ve plastik mermi ile müdahale ettiği olayda 3 Filistinlinin yaralandığını, onlarca kişinin de gazdan etkilendiğini aktardı.

Balata beldesindeki olaylarda Filistinli gençlerin ise İsrail askerlerine ateşe verdikleri araba lastikleri ve taşlarla karşılık verdiği kaydedildi.

Yahudiler, Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan "Yusuf makamında", Hazreti Yusuf'un kabri olduğuna inanıyor. Ancak birçok arkeolog söz konusu kabrin sadece birkaç asır geçmişi olduğunu kaydederek, bu inancın doğru olamayacağını, kabrin Yusuf Duveykat isimli bir Müslüman'a ait olduğunu ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 11:11
banner53
YORUM EKLE

banner39