banner39

İşgal güçlerinden Filistin'de yeni gözaltı dalgası

İşgal güçleri baskınlarda 18 Filistinliyi gözaltına alırken El halil'de bir matbaanın malzemelerine el koydu

Filistin 16.10.2016, 13:07 16.10.2016, 13:07
İşgal güçlerinden Filistin'de yeni gözaltı dalgası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal askerleri, Doğu Kudüs ile Batı Şeria'nın Nablus ve El Halil kentlerindeki farklı adreslere düzenlediği baskınlarda 18 Filistinliyi gözaltına aldı. El Halil kentinde ise Filistinlilere ait bir matbaaya baskın düzenleyerek tüm envanterlerine el koyduğu belirtildi.

Filistin basınında yer alan haberlere göre, İsrail askerleri sabah saatlerinde Doğu Kudüs ile Batı Şeria'nın Nablus ve El Halil kentlerindeki birçok adrese baskın düzenledi. Söz konusu baskınlarda İsrail askerlerinin 18 Filistinliyi gözaltına aldığı, Filistinlilere ait bir ev ile depoya da patlayıcı madde yapıldığı gerekçesiyle mühür vurduğu aktarıldı.

“HAMAS'A BROŞÜR BASMA SUÇLAMASIYLA 2. DEFA MATBAAMIZA BASKIN DÜZENLENDİ”

İşgal askerlerince basılarak tüm envanterlerine el konulan matbaanın sahibi Mutez el-Ca'be, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İsrail askerleri, Filistinli grupların herhangi birine reklam broşürü basmadığımız halde, Hamas'a broşür basma suçlamasıyla ikinci defa matbaamıza baskın düzenleyip malzemelerimize el koydu.” dedi.

İsrail askerlerinin kentte yer alan Sair beldesinde de terörü finanse ettiği iddiasıyla bir Filistinlinin yüksek miktardaki parasına el koyduğu kaydedildi.

İsrail işgal ordusundan yapılan açıklamada ise 'askerler tarafından yapılan baskınlar sonucunda, eylem hazırlığında olan Filistinlilerin gözaltına alındığı' ileri sürüldü.

Filistin makamlarının verilerine göre İsrail'deki hapishanelerde yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?