banner39

İşgal güçlerinden Filistinlilere mermili ve gaz bombalı saldırı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi işgal birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek isteyen Filistinli göstericilere müdahalesinde biri yabancı kadın aktivist 4 kişiyi plastik mermilerle yaraladı.

Filistin 24.08.2018, 16:20 24.08.2018, 16:27
İşgal güçlerinden Filistinlilere mermili ve gaz bombalı saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi işgal birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek isteyen Filistinli göstericilere müdahalesinde biri yabancı kadın aktivist 4 kişinin plastik mermilerle yaralandığı bildirildi.

Filistin Halk Direniş Komiteleri Koordinatörü Murad Iştivi, yaptığı açıklamada, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kentine bağlı Kefr Kaddum beldesinde düzenlenen gösterilere İsrail askerlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale ettiğini belirtti.

4 kişi plastik mermiyle yaralandı, onlarca kişi gazdan etkilendi

Iştivi, söz konusu müdahale sırasında aralarında yabancı bir kadın aktivistin de bulunduğu 4 kişinin plastik mermiyle yaralandığını, onlarca kişinin ise gazdan etkilendiğini aktardı.

Yabancı kadın aktivistin kimliği hakkında bilgi vermeyen Iştivi, yaralıların Nablus'taki devlet hastanesine kaldırıldığını kaydetti.

Ayrım Duvarı ve yasa dışı Yahudi işgal birimleri inşasına karşı her hafta cuma günü düzenlenen gösterilere İsrail askerleri gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz ve bazen tazyikli atık suyla müdahale ediyor. 

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?