banner39

İşgal güçlerinden Filistinlilere sert müdahale

İşgal güçleri çeşitli bölgelerde yerleşim yerlerini protesto eden Filistinlilere gerçek ve plastik mermilerle müdahale etti

Filistin 08.01.2016, 16:46 08.01.2016, 16:46
İşgal güçlerinden Filistinlilere sert müdahale

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askerlerinin, Filistin’in çeşitli bölgelerinde "Ayrım duvarı ve Yahudi yerleşim birimleri inşası"nı protesto eden göstericilere müdahalede bulunduğu bildirildi. 

Filistin Halk Direniş Komitesinden yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin, Nebi Salih, Nablus ve Beytüllahim'de "Ayrım duvarını ve Yahudi yerleşim birimleri inşasını" protesto eden göstericilere göz yaşartıcı gaz, gerçek ve plastik mermiyle müdahale ettiği belirtildi. Olayda, çok sayıda kişinin biber gazından etkilendiği kaydedildi. 

Her hafta cuma günü düzenlenen "Ayrım duvarı ve yasadışı Yahudi yerleşim birimleri inşası"nın protesto edildiği gösterilere İsrail askerleri, gerçek ve plastik mermi, göz yaşartıcı gaz, sis bombası, atık su püskürterek müdahale ediyor.  Filistin'de 2000 yılında patlak veren "Aksa İntifada'sının" ardından, İsrail yönetimi, kendilerine yönelik saldırılara engel olma gerekçesiyle 2002 yılında Ayrım (Utanç) Duvarı'nın inşasına başlamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?