banner39

İşgalci İsrail Şeria'nın batısında yaraladıkları iki kardeşi gözaltına aldı

İsrail askerileri, işgal altındaki Şeria'nın batısında bir mülteci kampına düzenlediği baskında gerçek mermiyle yaraladıkları iki kardeşi gözaltına aldı.

Filistin 05.09.2020, 13:25
İşgalci İsrail Şeria'nın batısında yaraladıkları iki kardeşi gözaltına aldı

Yerel kaynaklar, İsrail askerlerinin sabah erken saatlerde Şeria'nın batısının kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı'na baskın düzenlediğini belirtti.

Baskın sırasında bir eve giren İsrail askerlerinin 20'li yaşlarda olduğu belirtilen Ahmed ve Muhammed el-Cedun kardeşleri gerçek mermiyle yaraladığı ifade edildi.

Kardeşlerden birinin boynundan ve belinden, diğerinin ise bacağından vurulduğu, daha sonra İsrail askerlerince gözaltına alınarak ambulansla götürüldükleri dile getirildi.

Yaralanan kardeşlerin sağlık durumuna ilişkin bilgi bulunmadığı kaydedilirken, olaya ilişkin İsrail ordusundan açıklama yapılmadı.

Sık sık evlere baskın düzenleniyor

İşgal altındaki Şeria'nın batısında ve Kudüs'ün doğusunda sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı me rkezlerinde tutuluyor.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?