banner39

İşgalciler 2 Hamas yetkilini gözaltına aldı

İşgalci İsrail askerleri, Şeria'da 2'si Hamas yetkilisi 22 Filistinliyi gözaltına aldı.

Filistin 24.03.2021, 16:48
İşgalciler 2 Hamas yetkilini gözaltına aldı

Filistin Esirler Cemiyeti'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerleri gece saatlerinde Şeria'nın bazı bölgelerine baskınlar düzenledi.

Söz konusu baskınlarda 22 Filistinli çeşitli iddialarla gözaltına alındı.

Öte yandan alınan bilgiye göre gözaltına alınanlar arasında Hamas’ın Şeria’daki yöneticilerinden Cemal Tavil ile Bacis Nahla da bulunuyor.

İsrail askerlerinin, Tavil’i Şeria’nın Ramallah kentindeki evinde, Nahla’yı da Ramallah yakınlarındaki Celezon Mülteci Kampı’nda gözaltına aldığı aktarıldı.

Hamas'a yakın çevreler, FBatı ilistin’de yaklaşan seçimler öncesi İsrail'in Hareket mensuplarına yönelik gözaltı ve kovuşturmaları arttırmasının endişe verici olduğunu ifade ediyor.

İsrail istihbaratı, son haftalarda Hamas’ın Şeria’daki birçok yetkilisini soruşturma için çağırmış ve seçimlere katılmamaları yönünde "uyarılarda" bulunmuştu.

İşgal altındaki Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

 Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

AA

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?