banner15

İşgalciler evlerin çatılarını gözetleme noktası yaptı

İşga güçleri Nablus kentinde bulunan Huvvara beldesindeki yüksek binaların çatılarını askeri noktaya dönüştürdü

İşgalciler evlerin çatılarını gözetleme noktası yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal ordusunun Yahudi yerleşimcilerin güvenliği için Nablus kentinde bulunan Huvvara beldesindeki yüksek binaların çatılarını askeri noktaya dönüştürdüğü bildirildi.

AA muhabirine konuşan Huvvara Belediye Başkanı Nasır el-Huvvari, "İsrail askerleri gece saatlerinde beldedeki yedi binanın çatısını çadırlar ve demir bariyerler yerleştirmek suretiyle askeri noktalara dönüştürdü. Yahudi yerleşimcilerin güvenliğinin sağlanması için çatılara yerleşen askerler, buralara İsrail bayrakları astı." dedi.

"DURUMA ACİL MÜDAHALE EDİLMELİ"

Çatıları askeri noktaya dönüştürülen binalarda yaşayan ailelerin, İsrail askerlerinin gece saatlerinde gerçekleştirdiği hareketlilik nedeniyle korku ve endişe yaşadığını aktaran Huvvari, beldedeki durumun sadece binaların çatıları ile sınırlı kalmadığını, dört bir yana konuşlanan askeri mekanizmalarla bölgenin kışlaya dönüştürülmeye çalışıldığını aktardı.

Huvvara Belediye Başkanı ayrıca söz konusu askeri noktaların kalıcı olmasından endişe ettiğini belirtti ve duruma acil müdahale edilmesini istedi.

İsrail tarafından ise henüz konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 14:59
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48