banner39

İslami Cihad, Mısır'a Gazze için çözüm paketi sundu

İslami Cihad, Kahire temaslarında ülke yönetimine Gazze Şeridi'ndeki krizlerin çözümü ve Mısır-Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesi için bir öneri sunduklarını açıkladı

Filistin 03.03.2015, 16:49 03.03.2015, 16:49
İslami Cihad, Mısır'a Gazze için çözüm paketi sundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin İslami Cihad Hareketi, Mısırlı yöneticilere "Gazze Şeridi'ndeki krizlerin çözümü ve Mısır-Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesi" için bir öneri sunduklarını açıkladı. 

İslami Cihad Hareketi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ramazan Şellah başkanlığında Kahire'ye giden heyetin, gerçekleştirdiği görüşmeler sırasında Mısırlı yöneticilere Gazze Şeridi'ndeki krizlerin çözümü ve Mısır-Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesi için bir öneri sunduğu belirtildi.

Açıklamada, yakın bir zamanda Gazze halkının sıkıntılarını hafifletecek gelişmelerin olmasının ümit edildiği kaydedildi.

Kahire'ye giden İslami Cihad Hareketi heyetinin, başta Refah Sınır Kapısı olmak üzere Gazze halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesi ve Mısır'da mahkemenin Hamas'ı "terör örgütü" olarak kabul eden kararının ardından, Gazze ve Mısır arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için fikirler ve çözüm önerileri sunduğu ifade edildi.

Filistin İslami Cihad Hareketi heyeti, 1 Mart Pazar günü, Mısır ve Filistin ilişkilerinin güçlendirilmesine ilişkin konuları görüşmek üzere Kahire'ye gitmişti.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?