banner15

İslami Cihad'dan İsrail saldırısına cevap

İsrail ordusunun İslami Cihad'ın askeri kanadı Saraya Kudüs Tugayları'nın bir üyesini öldürmesine karşı İslami Cihad misilleme tehdininde bulundu ve "İşgal gücü, bu suçlarının cezasını pahalı ödeyecek" denildi.

İslami Cihad'dan İsrail saldırısına cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta İslami Cihad'ın askeri kanadı Saraya Kudüs Tugayları'nın bir üyesini öldürmesine karşı İslami Cihad misilleme tehdidinde bulundu.

İslami Cihad'dan yapılan açıklamada, aracına atılan füzeyle öldürülen İsmail Esmer'in Refah kentindeki liderlerden biri olduğu belirtilerek, bu cinayetin cezasız kalmayacağı ifade edildi ve "İşgal gücü, bu suçlarının cezasını pahalı ödeyecek" denildi.

Açıklamada, son cinayetin, İsrail'in sadece kan ve terörden anladığını ortaya koyduğu, örgütün de buna karşı aynı dille karşılık vereceği kaydedildi.

Yaklaşık bir hafta önce, Perşembe günü İsrail-Mısır sınırında bir saldırıda 8 İsrailli'nin öldürülmesinin ardından başlayan çatışmalar, Mısır ile BM Ortadoğu Özel Temsilcisi Robert Serry'nin arabuluculuk çabaları sonucu, geçen Pazartesi günü Gazze'deki Filistinli gruplarla Hamas hükümeti, İsrail'le ateşkes konusunda anlaşmaya vardıklarını açıklamışlardı.

5 gün süren çatışmalarda Gazze Şeridi'nde 15 kişi, İsrail tarafında da bir kişi hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 10:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35