banner39

banner35

İsrail askeri 50 yaşındaki kadından korkup şehit etti !

Şeria'nın batısında işgalci İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadın şehit oldu. İsrail askerleri 50 yaşındaki Filistinli kadını bıçaklama eylemi yapacak iddiasıyla ateş açarak şehit edecek kadar korkak

Filistin 18.09.2019, 10:57 18.09.2019, 11:09

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Şeria'nın batısı ile işgal altındaki Kudüs'ün doğusu arasında yer alan Kalendiya askeri kontrol noktasında, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadının şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada daha fazla bilgiye yer verilmedi.

Öte yandan görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri sabah saatlerinde Kalendiya askeri kontrol noktası yakınında yayalara ayrılmış özel alandan geçen Filistinli bir kadına ateş açtı.

Olayın ardından İsrail askerlerinin kontrol noktasını kapattığı ve Filistinli sağlık ekiplerinin vurulan kadına müdahale etmesine izin vermediği aktarıldı.

İşgal altındaki Şeria'nın batısı ile Kudüs arasında 2003'te inşa edilen 5 metre yüksekliğindeki beton duvar boyunca çok sayıda İsrail askeri kontrol noktası bulunuyor. 

İsrail olağan günlerde özel izinliler dışında Şeria'nın batısındaki Filistinlilerin Kudüs'e geçişine izin vermiyor. İsrail ablukası altındaki Gazze'de yaşayanların ise ne Kudüs'e ne de başka bir yere seyahat etme hürriyeti bulunuyor.

Kudüs'ün doğusu ve Şeria'nın batısı 1967'den beri İsrail işgali altında tutuluyor.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?