banner15

İsrail askerleri 12 Filistinliyi yaraladı

Batı Şeria'da İsrail askerlerinin müdahalesinde 12 Filistinli yaralandı

İsrail askerleri 12 Filistinliyi yaraladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde meydana gelen olaylara müdahalesi sırasında 12 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri, Ramallah'taki Ofer Cezaevi yakınlarında yaşanan arbedeye gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, olayda 2 Filistinlinin gerçek kurşunun isabet etmesi sonucu yaralandığı, biri 61 yaşındaki bir kadın olmak üzere 2 kişinin göz yaşartıcı gazdan etkilendiği ifade edildi.

Batı Şeria'nın kuzeyindeki Tulkerm yakınlarında Filistinliler ile İsrail polisi arasında yaşanan arbedede ise 5'i gerçek, 5'i plastik mermiyle 10 kişinin yaralandığı belirtildi. Bölgedeki olayların devam ettiği kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilerin, ağustos ayında Nablus'ta Filistinli bir ailenin evini kundaklamasıyla fitili ateşlenen gerginlik, Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanmış, Batı Şeria ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerle çatışmalar ciddi boyutlara ulaşmıştı. İsrailli sivil ve askerlerin ekim ayının başından bu yana Filistinlilere yönelik saldırılarında 70'ten fazla kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 00:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35