banner39

İsrail askerleri bir Filistinliyi yaraladı

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Cenin kentine düzenlediği baskında bir Filistinli yaralandı.

Filistin 10.11.2022, 14:18 08.12.2022, 16:04
İsrail askerleri bir Filistinliyi yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail güçleri Cenin kentindeki Eş-Şarki Mahallesi'ne baskın düzenledi ve bir evi kuşattı. İsrail güçleri baskına tepki gösteren Filistinlilere gerçek ve plastik mermiyle müdahale etti.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerleri tarafından gerçek mermiyle bacağından vurulan bir Filistinlinin Cenin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı belirtildi.

İsrail ordusu, Polis Teşkilatı ve İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, mayıs ayında Cenin’e düzenlenen baskın sırasında İsrailli komando Noam Raz'ın öldürülmesi olayına karıştığı şüphesiyle aranan bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık baskınlar düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli suçlamalarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Baskınlara tepki gösteren bölge sakini Filistinliler ile İsrail askerleri arasında zaman zaman olaylar çıkıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?