banner39

İsrail askerleri Filistinli genç kızı öldürdü

İsrail askerini bıçaklayan Filistinli genç kız katledildi

Filistin 01.12.2014, 16:55 01.12.2014, 16:55
İsrail askerleri Filistinli genç kızı öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askerleri, El Halil'de bir İsrail askerini bıçakla yaraladığı iddia edilen Filistinli genç kızı vurarak öldürdü. İsrail askerleri, bugün bir pazar yerinde bir askerlerini bıçakla yaraladığını iddia ettikleri Filistinli genç kızı vurarak öldürdüler.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin görgü şahitlerinden edindiği bilgiye göre, El-Halil'in kuzeyinde kurulu Gush Etzion Yahudi İşgal Bölgesi yol ayrımı yakınlarındaki anayol hizasında bulunan Beyt Feccar beldesi girişinde işgal askerleri aniden Filistinli bir genç kıza ateş etmeye başladı.  Görgü şahitleri, Filistinli genç kızın ilk başta ağır yaralandığını, işgal rejimine ait ambulansla bilinmeyen bir yere nakledildikten sonra Beyt Feccar Belediyesi'ndeki sivil irtibat görevlisine genç kızın hayatını kaybettiğinin bildirildiğini, İsrail kaynaklarının Filistinli genç kızın askerlerden birini bıçaklayarak hafif bir şekilde yaraladığını öne sürdüğünü söyledi.  

İsrail askerlerinin Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi kavşağında yoğun güvenlik önlemleri aldığı ve yoldan geçen Filistinlileri aşağıladığı ifade edildi.  Bu arada Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Filistin Kızılayı'na ait ambulansın yaralı genç kıza ulaşmasının işgal güçleri tarafından engellendiğini bildirdi.  Filistinli kaynaklar, öldürülen genç kızın Beyt Feccar beldesi sakinlerinden 22 yaşındaki Emel Fahri Tagatiga olduğunu belirtti.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?