İsrail askerlerinden Aksa'daki uygulamalarına tepki yürüyüşü yapanlara saldırı

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri, Batı Şeria'da protesto edildi, İsrail askerlerinin gösteriye müdahale etmesi sonucu 9 kişi yaralandı, 4 kişi gözaltına alındı

İsrail askerlerinden Aksa'daki uygulamalarına tepki yürüyüşü yapanlara saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya girişlerinde Müslümanlara getirdiği kısıtlamaları protesto eden Filistinlilere müdahale etmesi sonucu 9 kişi yaralandı, 4 kişi gözaltına alındı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İşgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria arasındaki Kalendiya askeri kontrol noktasında yüzlerce Filistinli, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya girişlerinde Müslümanlara getirdiği kısıtlamaları protesto etti.

İsrail askerleri gösteriye gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombası kullanarak müdahale etmesi sonucu onlarca kişi gazdan boğulma tehlikesi geçirdi. Olayda ayrıca 3 kişi gerçek, 3 kişi plastik mermi ile yaralanırken bir kişi de gözaltına alındı.

Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde de Mescid-i Aksa'ya karşı yapılan ihlalleri protesto eden Filistinlilere, İsrail askerlerinin müdahale etmesi üzerine onlarca kişi boğulma tehlikesi geçirirken, 3 kişi plastik mermi ile yaralandı, 3 kişi de gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 00:34
banner53
YORUM EKLE

banner39