İsrail askerlerinden Yahudi işgalcilere tepki gösteren Filistinlilere saldırı

İsrail askerleri, Yahudi işgalcilerin "Yusuf makamına" girmesine tepki gösteren Filistinlilere müdahale etti, bir kişi yaralandı

İsrail askerlerinden Yahudi işgalcilere tepki gösteren Filistinlilere saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Nablus kentinde Yahudi işgalcilerin "Yusuf makamına" girmesi üzerine gerginlik yaşandığı, İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu bir Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, bir grup Yahudi işgalci, İsrail askerlerinin korumasında Nablus kentindeki Yusuf makamına girdi. Duruma tepki gösteren Filistinlilere, askerler müdahale etti.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, olay esnasında bir Filistinli gencin gerçek mermiyle vurularak yaralandığı belirtildi. İlk yardım ekiplerince müdahale edilen gencin daha sonra hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

Yahudiler, Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan "Yusuf makamında", Hazreti Yusuf'un kabri olduğuna inanıyor. Ancak birçok arkeolog söz konusu kabrin sadece birkaç asır geçmişi olduğunu kaydederek, bu inancın doğru olamayacağını, kabrin Yusuf ed-Duveykat isimli bir Müslüman'a ait olduğunu ifade ediyor

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 10:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35