banner15

İsrail askerlerinin vurduğu Filistinli genç kız öldü

El-Halil kentinde, "bıçaklı saldırı teşebbüsünde bulunduğu" iddiasıyla İsrail askerlerince vurulan Filistinli genç kız hayatını kaybetti.

İsrail askerlerinin vurduğu Filistinli genç kız öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Batı Şeria'nın El-Halil kentinde İsrail askerlerinin, "bıçaklı saldırı teşebbüsünde olduğu" gerekçesiyle Filistinli bir genç kızı öldürdüğü bildirildi. 

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, El-Halil kentindeki İbrahim camisi yakınlarında Filistinli bir genç kız, İsrail askerleri tarafından vuruldu. 

İsrail radyosunda yer alanda haberde ise "El-Halil kentindeki kontrol noktası yakınlarında İsrail askerlerine bıçakla saldırı düzenlemeye teşebbüs eden Filistinli bir genç kızın vurularak öldürüldüğü" ifade edildi. Haberde, İsrail askerlerinin, bıçakla yaklaştığı görülen Filistinli genç kıza, kimliğini göstermesini istedikten sonra ateş açtığı kaydedildi. 

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, ekim ayının başından bu yana meydana gelen olaylarda 13'ü çocuk, biri hamile ve biri de İsrail hapishanesinde tutuklu bulunan 57 Filistinli yaşamını yitirdi, 2 bin 95 kişi gerçek ve plastik mermi, darp, kundaklama sonucu yaralandı, 5 binden fazla Filistinli de müdahaleler sırasında kullanılan gözyaşartıcı gazdan etkilendi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 07:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35