banner15

İsrail bıraktığı kadarını kaçırıyor!

Hapisteki 26 Filistinliyi serbest bırakacağını açıklayan İsrail Batı Şeria'ya baskın düzenleyerek 15 Hamas üyesini kaçırarak tutukladı

İsrail bıraktığı kadarını kaçırıyor!

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Filistinli yetkililer, İsrail'in dün gece düzenlediği baskınla Batı Şeria'nın El Halil, Tulkarem ve Nablus şehirlerinde Hamas üyesi 15 kişiyi  tutukladığını bildirdi.  Tutuklananlar arasında daha önce de defalarca gözaltına alınan iki Filistinli milletvekili de bulunuyor. duğu kaydedildi. Geri kalan isimlerin çoğu ise öğrenci.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise 10 Hamas üyesinin tutuklandığı belirtildi, daha fazla bilgi ya da tutuklamaların nedenleri açıklanmadı.  

İsrail, Oslo Anlaşması öncesinde tutuklanarak mahkum edilen Filistinlilerden ikinci grubu serbest bırakacağı bildirildi.

İsrail gazetelerinde bugün yer alan haberlerde ise 26 Filistinli mahkumun serbest bırakılacağı duyurulmuştu. Serbest bırakılanlar, barış müzakerelerinin yeniden başlaması çerçevesinde, "1993 yılında imzalanan Oslo Barış Anlaşması öncesinde tutuklanan 104 mahkumun bir kısmını kapsıyor

İsrail daha önce de 26 Filistinliyi ağustos ayında serbest bırakmıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 18:13
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48