banner15

İsrail bugün üç Filistinliyi öldürdü

İsrail işgal güçleri, bugün üç Filistinliyi bıçaklı saldırıda bulundukları iddiasıyla öldürdü

İsrail bugün üç Filistinliyi öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal askerlerinin Batı Şeria'da bir Filistinliyi daha vurarak öldürmesi sonucu gün içinde yaşanan şiddet olaylarında hayatını kaybeden Filistinli sayısının 3'e yükseldiği bildirildi.   

Filistin Sağlık Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, Batı Şeria'nın güneyinde yer alan Beytullahim'deki Gush Etsyon Yahudi yerleşim birimi yakınlarında bir Filistinlinin, İsrail askerlerinin açtığı ateşte sonucu öldüğünü ifade etti. 

İsrail Polis Sözcüsü Luba Samri ise yaptığı yazılı açıklamada, Gush Etsyon Yahudi yerleşim birimi yakınındaki kavşakta bir Filistinlinin düzenlediği bıçaklı saldırıda Yahudi bir yerleşimcinin yaralandığını kaydetti. Samri, söz konusu Filistinlinin İsrail askerleri tarafından açılan ateşte öldüğünü aktardı. 

Batı Şeria'nın Nablus kenti yakınlarında Filistinli bir kadın, İsrail askerleri tarafından bu sabah vurularak öldürmüş, Batı Şeria'nın Eriha kenti yakınlarında ise Yahudi yerleşimcinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli ölmüştü. 

Yahudi yerleşimcilerin, ağustosta Nablus'ta Filistinli bir ailenin evini kundaklamasıyla fitili ateşlenen ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanan gerginlik nedeniyle Batı Şeria ve Gazze'nin çeşitli bölgeleri İsrail askerleri ve Filistinliler arasında yaşanan arbedelere tanık oluyor. Söz konusu olaylarda ekim ayı başından bu yana 19'u çocuk, 4'ü kadın olmak üzere 90'dan fazla Filistinli öldürüldü. Aynı dönemde 16 İsrail vatandaşı da hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 16:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35