banner15

İsrail El-Halil şehrinde operasyon başlattı

Kayıp üç Yahudi için yapılan operasyonların 12. gününde El Halil kentinde büyük ve kapsamlı aramalar yapıldı

İsrail El-Halil şehrinde operasyon başlattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin, kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin bulunması için Bati Şeria'nın El-Halil kentinde kapsamlı operasyon başlattığı bildirildi.  

İsrail devlet radyosunun haberine göre, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin bulunması için İsrail birlikleri tarafından gerçekleştirilen operasyonun 12'nci gününde Halil kentinde büyük ve kapsamlı aramalar yapıldı.  

İsrail ordusunun, "Batı Şeria'nın Halil kentinde durumlarından şüphelendiği 120 Filistinliyi gözaltına aldığı ve kaybolan gençlerin bulunması için değişik senaryolar üzerinde çalıştığı belirtilen haberde, Hamas'a bağlı tesislerin ve alt yapıların yakın zamanda yok edileceği" ifade edildi.

Filistin kaynakları tarafından daha önce yapılan açıklamada, İsrail ordu birliklerinin El-Halil kentinin değişik bölgelerindeki evlere yönelik şafak operasyonu gerçekleştirdiği bildirilmişti.

Öte yandan Filistin Esirler Kulübü, İsrail askerlerinin, kaçırıldığı iddia edilen 3 Yahudi yerleşimciyi bulmak için Batı Şeria'da yürüttüğü operasyonlarda bugüne kadar 529 Filistinlinin gözaltına alındığını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 14:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48