banner39

banner35

İsrail eylül ayında Kudüs'e yönelik 376 ihlal gerçekleştirdi

Merkezi Cenevre'de bulunan Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail’in, eylül ayında Kudüs’e yönelik 376 ihlal gerçekleştirdiğini açıkladı.

Filistin 06.10.2019, 22:03 08.10.2019, 13:56
İsrail eylül ayında Kudüs'e yönelik 376 ihlal gerçekleştirdi

Merkezi Cenevre'de bulunan Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yayımlanan aylık raporda, İsrailin, eylül ayında Kudüs’e yönelik 376 ihlalinin tespit edildiği belirtildi.

Raporda, "En tehlikeli ihlaller arasında İsrail askerlerinin koruması altında Şeria'nın batısındaki Es-Sevahira beldesinde Yahudi işgal biriminin inşa edilmesidir. Bu durum 850 Filistinlinin yaşadığı 470 dönümlük alana el konulması ve beldenin demografik yapısının değiştirilmesi anlamına gelmektedir." ifadelerine yer verildi.

İsrail kuvvetlerinin Kudüs'teki Filistinlilere ait ev ve mülklerin yıkımı için 8 saldırı düzenlediği belirtilen raporda, İsrail askerlerinin Kudüs mahallelerinde Filistinlileri doğrudan hedef alarak 12 kez ateş açması sonucu 1 kişinin ölümü, 29 kişinin yaralanmasının da ihlaller arasında yer aldığı aktarıldı.

Raporda, İsrail'in Kudüs'ün belde ve mahallelerine yönelik 77 baskın düzenleyerek 110 Filistinliyi gözaltına aldığı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya ulaşmasını kısıtlamaya ve engellemeye devam ettiği bilgisine yer verildi.

İsrail makamlarına, uyguladığı ırk ayrımcılığı politikası ve Filistinlilere ait ev ve mülkleri yıkma girişimlerini durdurması çağrısı yapılan raporda, Birleşmiş Milletlerden de "İsrail'i Kudüs kentindeki Filistin halkına yönelik ihlallerinden sorumlu tutması için yeni mekanizmalar geliştirmesi" istendi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
MUSTAFA KIZAN 3 yıl önce
SELAMUN ALEYKÜM GÜZEL VE SEVGİLİ Bilimevi Basın Yayın A.Ş dünya bülteni : ÖNCELİKLE RABBİMİN AFFINA SİZİNLERİN DE ANLAYIŞINA SIĞINIYORUM. FİLİSTİN’LE; İLGİLİ HABER OLUNCA TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ UNUTULARAK MAALESEF; ÖYLE BİLİNC ALTI OLUŞ Kİ ACİZANE BENİM TAKİP ETMEYE ÇALIŞTIĞIM % 90 BELKİ DE % 98 İSLAMİ HABER KANAL VE SİTELERİNDE FİLİSTİN’DEN BAHSEDEN HABERLER DE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ UNUTULMUŞ. DOĞU KUDÜS, BATI ŞERİA VE DAHİ FİLİSTİNLİLERE MÜLTECİ; İŞGALCİ “yahudilere yerleşimci” İFADESİ YAPILMAKTA. BİLİNC ALTINA YERLEŞMİŞ DURUMDA. SİZ VE SİZİN GİBİ DUYARLI HABER SİTELERİN DEN KAYNAĞINDA DA GELSE VE DAHİ GELENLERİ DE DÜZELTEREK.“FİLİSTİN'İ VE AKSA’YI KORUMA MÜKELLE-Fİ-YETİ-MİZ AÇISINDAN Yahudilerin ekmeğine amacına yağ sürme-mek ve sevindirme-mek MÜSLÜMAN LARIN ZİHİNLERİNE VE HABER, SİTE VE KANALLARIN DA BİLE HABER YAPTIRA BİLİYORUZ BASINLA PSİKOLOJİK VE BİLİNC ALTI SAVAŞINI KAZANDIR-MA-MAK İÇİN.
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?