banner15

İsrail Filistin İslami Hareketi'nin faaliyetlerini yasakladı

İşgal güçleri Raid Salah'ın başkanlığını yaptığı Filistin İslami Hareketi'ne bağlı kuruluşların faaliyetlerini yasakladı

İsrail Filistin İslami Hareketi'nin faaliyetlerini yasakladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'in, Filistin İslami Hareketi'ne bağlı 17 kuruluşun faaliyetlerini yasakladığı bildirildi. 

1948 Filistin İslami Hareketi'nden yapılan açıklamada, İsrail makamlarının harekete bağlı kuruluşlara, ''faaliyetlerinin yasaklandığına dair bildirimde bulunduğu'' belirtildi. 

Açıklamada, İsrail güçlerinin harekete bağlı kuruluşlara baskın düzenleyerek, çok sayıda doküman ve belgeye el koyduğu, hareket lideri Şeyh Raid Salah, yardımcısı Kemal el-Hatip ve Mescid-i Aksa Dosyası sorumlusu Süleyman Ahmed'i de ifadeye çağırdığı kaydedildi. 

Öte yandan Hayfa'da polise ifadesini vermek için gelen Şeyh Raid Salah, AA muhabirine, ''Mescid-i Aksa'yı savunmamızı aksatmak için böyle bir karar almış olmalılar'' dedi. 

Raid Salah, ifadesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada da İsrail'in harekete bağlı 17 kuruluşun faaliyetlerini yasaklayan hukuksuz kararını tanımadıklarını vurguladı. 

Salah, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

''İsrail makamlarının bu hukuksuz icraatları kesinlikle kabul edilemez. İslami Hareket, kuruluş nedeni olan başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere hiçbir hakkından vazgeçmeyecektir. İçinde yer almaktan onur duyduğum bu hareketin mesajını tüm dünyaya duyurmak için meşru yöntemleri sürdürmekte kararlıyız.''  

İsrail yönetimi, 15 Ekim'de, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah ve Dış İlişkiler Büro Başkanı Yusuf Avavde'ye yurt dışına çıkış yasağı getirmişti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 08:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35