banner15

İsrail, Filistinli bir kişi daha öldürdü

İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere müdahalesi sırasında 1 Filistinli öldürüldü, 16 Filistinli yaralandı.

İsrail, Filistinli bir kişi daha öldürdü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze Şeridi'nin sınır bölgesinde İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında yeniden başlayan olaylar sırasında 1 Filistinlinin öldüğü, 16 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, "Han Yunus'un doğusunda İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında çıkan olaylarda 23 yaşındaki bir genç öldü" dedi.

Gazze'nin sınır bölgelerinde düzenlenen gösterilere, İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik ve gerçek mermilerle müdahale ettiğini aktaran Kudra, söz konusu müdahaleler sırasında 16 Filistinlinin gerçek mermilerle yaralandığını, onlarcasının ise atılan gazdan etkilenerek zor anlar geçirdiğini kaydetti.

Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında bulunan birçok noktası cuma namazı sonrasında Filistinli göstericiler ile İsrail askerleri arasında yaşanan gerginliklere sahne oldu. Ambulanslar sık sık bölgeden yaralı Filistinlileri hastanelere taşıdı.

İsrail askerleri, Filistinli göstericilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale ederken, Filistinli gençler de askerlere taşla karşılık verdi ve sınırdaki tellere Filistin bayrağı asmaya çalıştı.

BATI ŞERİA'DAKİ GÖSTERİLERDE ONLARCA FİLİSTİNLİ YARALANDI

Öte yandan Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında yaşanan olaylarda onlarca Filistinli yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında çıkan olaylarda 20 Filistinli gerçek veya plastik mermilerle yaralandı.

Açıklamada ayrıca gerçek mermilerle yaralanan 13 Filistinlinin hastanelere kaldırıldığı, atılan gazdan etkilenen onlarca kişiye ise Filistin Kızılayı ekipleri tarafından olay yerinde müdahale edildiği belirtildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 00:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35