İsrail Filistinlilere ait araziye el koydu

İsrail hükümeti, Batı Şeria'da Filistinlilere ait bin 540 dönümlük araziye el konulmasını öngören kararı onadı

İsrail Filistinlilere ait araziye el koydu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail hükümetinin, Batı Şeria'da Filistinlilere ait bin 540 dönümlük araziye, Yahudi yerleşim yerini genişletmek amacıyla el konulmasına onay verdiği belirtildi.

İsrail ordu radyosunun haberine göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Makanı Moşe Yalon, Batı Şeria'daki Eriha kenti yakınındaki bir Yahudi yerleşim yerinin genişletilmesi amacıyla Filistinlilere ait bin 540 dönümlük araziye el konulmasını onayladı.

Söz konusu karara ilişkin resmi açıklamanın yakında yapılacağı ve el konulan arazinin "C bölgesi"nde yer aldığı ifade edildi.

Öte yandan Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Eriha'daki araziye el koyarak Yahudi yerleşimcilerin hizmetine sunma planının kınandığı belirtildi.

Açıklamada, "Bu 2014 yılından beri el konulan en geniş arazidir. Karar, Ağvar bölgesine daha fazla Yahudi yerleşimci yerleştirme ve onları çekecek imkanları hazırlayarak Yahudi yerleşim yerlerini güçlendirme dizisinin yeni bir bölümüdür" denildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 08:13
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa kızan
mustafa kızan - 5 yıl Önce

yahudiler yerleşici değil İŞGALCİLER DİR İŞGALCİ YERLEŞİMCİ DEĞİL İŞGALCİ YERLEŞİMCİ DEĞİL İŞGALCİ BİLİN ALTI ÇALIMASINA İZİN VERME'''''!!!!!^^^^^////?????

banner39