İsrail Filistinlilere ateş açtı: 5 yaralı

İsrail askerleri Ramallah'ta bir köyü bastı, Filistinlilere ateş açtı. 5 Filistinli yaralandı

İsrail Filistinlilere ateş açtı: 5 yaralı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin'de dün bir Yahudi yerleşimcinin bıçaklanması olayının yankıları sürüyor. Batı Şeria'nın Ramallah kentinde İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 5 Filistinli yaralandı.

Yahudi yerleşimcilerin Ramallah'a bağlı Bitillu köyüne düzenlediği saldırıya köy halkının karşılık verdiği, olaya müdahale eden İsrail ordusunun Filistinliler üzerine ateş açması sonucu 5 kişinin yaralandığı belirtildi.

Batı Şeria'da dün bir Filistinlinin Yahudi yerleşimciyi bıçaklayarak öldürmesinin ardından çok sayıda silahlı yerleşimci, Nablus kenti çevresinde konuşlanmış ve Filistinlilere ait araçları taşlamaya başlamıştı. Saldırılarda 21 kişi yaralanmıştı.

TAHRİKLER BAŞLADI

Öte yandan dün gece Ramallah'a giren yerleşimcilerin spreylerle Filistinlilerin evinin üzerine "Fiyat Etiketi" gibi tahrik edici cümleler yazdığı öğrenildi

"Fiyat Etiketi" sloganları daha önce camilere ve birçok Filistinlinin evine de yazılmıştı. 'Fiyat etiketi'' ifadesi ise Yahudiler tarafından ''intikam'' anlamında kullanılıyor.

Camları kıran saldırganlar bugün de tahriklerini sürdürüyor. Batı Şeria'nın Nablus kentinde de yerleşimcilerin Filistinlilerin araçlarına taş atmaya devam ettiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 15:39
banner53
YORUM EKLE

banner39