İsrail Gazze'de 7 noktayı vurdu

İsrail işgal güçleri, Gazze’de 7 noktayı havadan vurduğunu duyurdu.

İsrail Gazze'de 7 noktayı vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail,  Gazze'ye yeniden hava saldırısı düzenledi.

İsrail igal güçlerinden yapılan yazılı açıklamada, "Gazze'de 7 nokta, kısa süre önce İsrail Hava Kuvvetleri tarafından vuruldu" denildi.

Açıklamada İsrail ordu sözcüsü Yarbay Peter Lerner’in, “"Dün Güney İsrail'de yaşayan vatandaşlarımızın güvenliği önemli ölçüde zarar gördü. Buna karşılık verdik, tehdidi bertaraf etmek ve büyümesini önlemek için bunu yapmaya devam edeceğiz. Bu bizim için zorunluluktur ve sorumluluğu da Gazze’deki terörizmdir” şeklindeki sözlerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, dün geceden beri Gazze'den atılan roket sayısının 65 olduğu öne sürüldü.

Öte yandan Gazze Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze-Mısır tünellerini hedef alan saldırıda 1'i ağır, 3 kişinin yaralandığını bildirdi.

İsrail devlet radyosu, İsrail'in Gazze sınırında bulunan Sderot, Netivot, Sdot Nagv ve Poet Negev kentlerine, en az 30 füzenin atıldığını duyurmuştu. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırıların sorumluluğunu İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri üstlenmiş, bunun İsrail'in dün harekete mensup 3 kişiyi öldürmesine misilleme olarak yapıldığını açıklamıştı. İsrail Hava Kuvvetleri ise misilleme olarak dün akşam Gazze’deki 29 noktaya hava saldırısı düzenlemişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 15:06
banner53
YORUM EKLE

banner39