İsrail Gazze'ye yine saldırdı: Çok sayıda ölü var

İsrail'in Kassam Tugaylarına ait hedefe düzenlediği saldırıda beş kişi öldü, yedi kişi yaralandı. Yerleşim yerlerindeki saldırıklarda ise yedi çocuk yaralandı

İsrail Gazze'ye yine saldırdı: Çok sayıda ölü var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail’in Gazze'nin değişik yerlerine insansız hava aracı ve savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırılarda İzzeddin el-Kassam Tugayları mensubu 7 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin yaralandığı bildirildi. Yerleşim yerlerine düzenlenen saldırıda ise yedi çocuk yaralandı.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, İsrail'in Refah kentindeki bir hedefe düzenlenen hava saldırıların 7 mensuplarının hayatını kaybettiği belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail'e ait insansız hava aracının saldırısında hayatını kaybeden 2 kişinin cenazelerinin Ebu Yusuf en-Neccar Devlet Hastanesi'ne getirildiğini söyledi.

Kudra, saldırılarda  5 kişinin yaralandığını aktardı.

YERLEŞİM YERİNE SALDIRIDA YEDİ YARALI

İsrail'in savaş uçaklarının Gazze'nin güneyine düzenlediği  saldırıda 7 çocuğun yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, Sabra Mahallesi'ne düzenlenen saldırıda 7 çocuğun yaralandığını belirtti.

Öte yandan İsrail işgal güçlerinden yapılan açıklamada, İsrail Hava Kuvvetlerine ait jetlerin bu gece 9 noktayı hedef aldığı bildirildi.

"Gece boyunca İsrail’in güneyine yapılan roket saldırılarına karşılık olarak İsrail ordusunun Gazze’ye hava operasyonu düzenlediği" bilgisine yer verilen açıklamada, “hedeflerin doğrudan vurulduğu teyit edilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca İsrail işgal güçleri sözcüsü Yarbay Peter Lerner’in, “Gazze’li gruplar, bugün en az 25 kez roketlerle İsrailli sivillerin hayatını tehlikeye attılar. Bu gerçek taşınamaz ve kabul edilemez. Ülkenin güneyinde bulunan İsraillilerin refahı için Hamas’ın altyapısını zayıflatmaya ve çalışmaz hale getirmeye devam edeceğiz”  sözlerine de yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 07:07
YORUM EKLE

banner33

banner37