banner39

banner35

İsrail güçleri, Filistin Devlet Televizyonu çalışanlarını gözaltına aldı

İsrail güçleri bu sabah Doğu Kudüs'ün Zeytin Dağı bölgesinde, Filistin TV'de yayınlanan "Günaydın Kudüs" programının kaydedildiği alana baskın düzenledi. 

Filistin 06.12.2019, 16:38
İsrail güçleri, Filistin Devlet Televizyonu çalışanlarını gözaltına aldı

İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs'ün doğusunda 4'ü Filistin Devlet Televizyonu çalışanı 5 kişiyi gözaltına aldı. 

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail güçleri bu sabah Kudüs'ün doğusunda Zeytin Dağı bölgesinde, Filistin TV'de yayınlanan "Günaydın Kudüs" programının kaydedildiği alana baskın düzenledi. 

Baskında, programın yapımcısını, bir kameraman ve yayın konuğunu gözaltına alan İsrail güçleri televizyona ait bazı ekipmanlara da el koydu.

İsrail güçleri ayrıca Filistin TV'nin bir muhabiri ve kameramanını da Kudüs'ün doğusunda Eski Şehir bölgesinde yer alan Şam Kapısı'nda gözaltına aldı.

- Filistin'den kınama 

Filistin Devlet Başkanlığından yapılan yazılı açıklamayla, İsrail güçlerinin Kudüs'ün doğusunda Filistin TV'nin çalışanlarını gözaltına alması kınandı. 

Açıklamada, ABD'nin özellikle "Kudüs'ün tamamını İsrail'in başkenti" olarak tanıması gibi adımlarla, Tel Aviv yönetimini buna benzer ihlallere cesaretlendirdiğine dikkat çekildi.

Açıklamada ayrıca İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarına son vermesi için uluslararası topluma Tel Aviv yönetimine baskı yapması çağrısında bulunuldu. 

İsrail güçleri, 20 Kasım'da Filistin TV'nin Kudüs'ün doğusundaki ofisine baskın düzenlemiş ve İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan'ın talimatıyla söz konusu ofis 6 ay süreyle kapatılmıştı. 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?