İsrail güçleri kamp bastı, iki Filistinli öldü

İşgal güçlerinin Kalendiya Mülteci Kampı'na düzenlediği baskında iki Filistinli genç hhayatını kaybetti

Filistin 16.12.2015, 08:32 16.12.2015, 09:08
İsrail güçleri kamp bastı, iki Filistinli öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin, Kudüs'ün kuzeyindeki Kalendiya Mülteci Kampı'na düzenlediği baskın ve arama esnasında askerler ile Filistinli gençler arasında çıkan çatışmalarda 2 Filistinli gencin öldüğü bildirildi.

Filistin Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Kalendiya Mülteci Kampı'na düzenlediği baskın ve arama esnasında 2 Filistinli gencin askerler tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, Filistinli gençlerin öldürülmesi üzerine olay yerinde askerlerle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmalarda yaralanan 4 kişinin Ramallah'taki Filistin Tıp Kompleksi'ne getirildiği ve birinin ameliyata alındığı kaydedildi.

İsrail'in Haaretz gazetesinin orduya dayandırarak verdiği haberinde ise Kalendiya Mülteci Kampı'nda araçlarıyla İsrail askerlerini çarpma girişiminde bulunduğu iddia edilen 2 Filistinli gencin askerler tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Haberde, Filistinli gençlerin öldürülmesi üzerine olay yerinde askerlerle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmalarda 3 askerin yaralandığı ifade edildi.

Filistin Kızılay Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada ise Kızılay ekiplerinin Kalendiya ve Ed-Dehişe mülteci kamplarındaki çatışmalarda 3'ü gerçek 7'si plastik mermi ile yaralanan 10 kişiye tıbbi müdahalede bulunduğu, 54 kişinin ise askerlerin kullandığı göz yaşartıcı gaz bombasından etkilendiği aktarıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?