banner15

İsrail'i eleştiren ABD'li öğrenci hakim karşısında

İsrail'e girişine izin verilmeyen ABD'li öğrenci Lara Alkasım hakim karşısına çıktı

İsrail'i eleştiren ABD'li öğrenci hakim karşısında

İsrail'i boykot hareketine destek verdiği gerekçesiyle 2 Ekim'de geldiği İsrail'e girişine izin verilmeyen ABD'li öğrenci Lara Alkasım (22) yeniden hakim karşısına çıktı.

Batı Kudüs'teki İsrail Yüksek Mahkemesi'nde görülen davaya öğrenci vizesiyle İsrail'e gelen ancak ülkeye alınmayarak iki haftadan uzun süredir Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda tutulan Lara Alkasım ile avukatları katıldı.

"Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen BDS hareketine destek verdiği gerekçesiyle ülkeye alınmayan Alkasım'ın davasını bazı İsrailli milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda aktivist de izledi.

Yerel ve yabancı medyanın yakından takip ettiği duruşmada Alkasım, iki İsrailli güvenlik görevlisinin eşliğinde salona getirildi. 

Alkasım'ın avukatlarından Yotam Ben-Hillel yaptığı savunmada, müvekkilinin BDS hareketi üyesi olmadığını ve bu harekete destek vermediğini söyledi.

Ben-Hillel, müvekkilinin öğrenci vizesi bulunduğunu hatırlatarak, mevcut yasalar kapsamında Lara Alkasım'ın ülkeye alınmamasını gerektirecek bir durum olmadığını dile getirdi.

Duruşması devam eden davada yüksek mahkeme de Lara Alkasım'a ülkeye giriş izni vermezse İsrail yasalarına göre tüm hukuki yollar tükenmiş olacak ve ABD'li öğrenci sınır dışı edilecek.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 12:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35