banner39

banner35

İsrail işgal güçleri 6 Filistinliyi yaraladı

Filistinlilerle İsrail işgal güçleri arasında Nablus kentine bağlı Kefr Kaddum beldesinde çıkan çatışmada 6 Filistinli yaralandı.

Filistin 01.01.2022, 19:30
İsrail işgal güçleri 6 Filistinliyi yaraladı

Filistin Halk Direniş Komiteleri Kefr Kaddum Beldesi Koordinatörü Murad Iştivi, yaptığı yazılı açıklamada, Şeria'nın Nablus kentine bağlı Kefr Kaddum beldesinde Filistinli gençler ile İsrail işgal güçleri arasında şiddetli çatışmaların çıktığını belirtti.

İsrail güçlerinin plastik ve gerçek merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz bombası kullandığını ifade eden Iştivi, Filistinlilerin ise İsrail güçlerine taş atarak karşılık verdiğini dile getirdi.

Iştivi, olayda 6 Filistinlinin yaralandığını belirterek, onlarcasının da atılan gazdan boğulma tehlikesi yaşadığını kaydetti.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 450 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?