banner39

İsrail işgal güçleri bir Filistinliyi öldürdü

İsrail güçlerinin bir mülteci kampına yaptığı baskında bir Filistinli hayatını kaybetti

Filistin 27.07.2015, 11:12 27.07.2015, 11:12
İsrail işgal güçleri bir Filistinliyi öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli hayatını kaybetti.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail güçleri Kalendiya mülteci kampında evlere baskın düzenleyip, bazı Filistinlileri gözaltına aldı. Baskınlara tepki gösteren Filistinlilerle çıkan arbedenin ardından İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli öldü. İsrail askerleri olaylarda göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi kullandı.

Ramallah Devlet Hastanesi acil servis sorumlusu Semir Saliba, İsrail'in hayatını kaybeden ve henüz kimliği bilinmeyen Filistinlinin naaşını Filistin Kızılayı'na teslim ettiğini belirtti.

Öte yandan İsrail Polis Sözcüsü Luba es-Samri de yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail askerleri, 'terör eylemine karıştıkları' şüphesiyle aranan 2 kişiyi gözaltına almak üzere Kalendiya Mülteci Kampına girdi. Arananlardan biri, bir binanın çatısına kaçarken açılan ateşte yaralandı. Bu kişi başka bir çatıya geçmek isterken kayıp düştü" ifadelerini kullandı.

Semri, askerlerin yaralanan Filistinliye ilk yardımda bulunduğunu öne sürdü. 

İsrail güçleri, Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te sık sık baskınlar düzenleyerek, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?