banner15

İsrail katliamda sınır tanımıyor

İşgal güçlerinin dünkü saldırılarında üç Filistinli ölürken son iki ayda ölenlerin sayısı 102'ye yükseldi

İsrail katliamda sınır tanımıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin dün düzenlediği saldırılarda üç Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.  

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin, El-Halil kentinin kuzeyindeki El-Arub mülteci kampında Filistinliler ile yaşanan arbedeye gözyaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermiyle müdahale ettiği belirtildi. Müdahale sırasında 20 yaşındaki Filistinli bir gencin, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi. 

Açıklamada, son olayla bugün hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının üçe, Ekim ayından bu yana ölen Filistinlilerin sayısının ise 102'ye yükseldiği kaydedildi. 

Nablus kentinde "silahlı saldırı girişimde" bulunduğu gerekçesiyle bir Filistinli, Kudüs'ün kuzeybatısındaki Katana beldesinde ise Yüsra Taha (21) isimli başka bir Filistinli İsrail askerlerinin açtığı ateşte ölmüştü. 

Yahudi yerleşimciler, ağustos ayında Nablus'ta Devabişe ailesinin evini kundaklamış, olayda anne, baba ve 18 aylık bebekleri hayatını kaybederken yalnızca 4 yaşındaki diğer çocukları sağ kurtulabilmişti. Söz konusu olayın başlattığı gerginlik, Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanmış, Batı Şeria ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerle çatışmalar ciddi boyutlara ulaşmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 08:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35