banner15

İsrail Kudüs'e girişi engelledi

İsrail işgal güçleri cuma namazı için Mescid-i Aksa'da toplanan Filsitinlilere müdahale etti

İsrail Kudüs'e girişi engelledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin, Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılmaya gelen Müslümanalrın  Kudüs'e girişini yaqsakladı. Daha önce 40 yaş altındakiler için uygulanan yasak bu kezgenişletilerek 50 yaş altı erkeklere uygulandıç

İsrail güçleri sözcüsü Luba Samri  tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Arap gençlerin Mescid-i Aksa içinde öğle saatlerinde yönetimin kurallarını ihlal edeceği yönünde ihbar aldık. Bu nedenle Kudüs girişlerinde güvenlik önlemlerini artırdık. İsrail'e ait 'mavi kimlik' taşıyan ve 50 yaş üstü erkekler ile kadınlardan da her yaş grubundakilerin girişine izin verilecek" denildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail yönetimi filistinlileri engellmek için Eski Şehir girişinde yer alan barikatlardaki asker ve polis sayısını artırdı. Sabah namazına gelmek isteyen 50 yaş altındaki erkeklerin de şehre girişine engel oldu.

CUMA NAMAZI SONRASI ÇATIŞMALAR

Aynı tedbirler cuma namazından önce de aynı tedbirler uygulandı. Bu arada Mesvid-i Aksa önünde toplanan Filistinlilere işgal güçleri müdahale etti. 50 yaş altındakilerin camiye alınmaması üzerine halk caddelerde namaz kıldı.

Çatışmalar devam ediyor.

 

SÜRECEK

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 6 yıl Önce

Bu bazen kasıtlı, bazense bilinçsizce yapılan bir yanlış. Mescidi Aksa ile ilgili verilen haberlerin kahir ekseriyeti Kubbetüssahra resimleri ile verilir ve müslümanlar burayı Mescidi Aksa zanneder. Ve israil mescidin altını oyarken Müslümanlar üzerinde de bir algı opersayonu yapar.... Zalimler için yaşasın cehennem.

banner39

banner50

banner47

banner48