banner39

İsrail Kudüs'e Yahudi okulu yapmak istiyor

Filistin Özgür Hareketi lideri Ahmed Kurei İsrail'in Kudüs'a bir Yahudi din okulu yapmayı planladığını duyurdu

Filistin 12.02.2014, 14:18 12.02.2014, 14:35
İsrail Kudüs'e Yahudi okulu yapmak istiyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail Kudüs'e bir Yahudi din eğitimi veren okul yapmayı planlıyor. Filistin topraklarını işgal ederek yasadışı yerleşim yerleri kuran İsrail şimdi de Kudüs'e şimdi de Yahudi dini okul açmak istiyor.

Filistin Özgürlük Hareketi Lideri Ahmed Kurei, dün gece yaptığı açıklamada, Filistin topraklarında işgalci olarak bulunan İsrail'in yeni yerleşim yerleri kurmak için karar aldığını duyurdu. Kurei, İsrail'in ayrıca Kudüs'e bir Yahudi din okulu kurmak istediğini belirtti.

Kurei, İsrail'in bu adımlarının, Filistin ve İsrail arasında devam eden barış görüşmelerine darbe vuracağını belirtti. Amerika'nın arabuluculuğunda devam eden barış görüşmeleri, İsrail'in işgal politikalarına devam etmesinden dolayı sık sık durma noktasna geliyor.

Filistin'in başkentine okul yapmak isteyen İsrail konuyla ilgili soruları cevapsız bırakmayı tercih ediyor. 

İsrail 1967 yılından bu yana Filistin topraklarında işgalci olarak bulunuyor. Batı Şeria, Doğu Kudüs'ü işgal eden İsrail Gazze'yi de abluka altında tutuyor. 

Filistin'le İsrail arasındaki barış görüşmeleri 3 yıllık askıya almanın ardından geçtiğimiz yıl Haziran ayında tekrardan başlamıştı. Müzakerelere Amerika Birleşik Devletleri arabuluculuk ediyor.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?