İsrail mescid-i Aksa'ya saldırdı: Bir yaralı

İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'nın avlusuna yaptığı baskında avluda namaz kılanların üzerine plastik mermilerle ateş açtığı, bir kişinin yaralandığı bildirildi

İsrail mescid-i Aksa'ya saldırdı: Bir yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınında, bir Filistinlinin plastik mermiyle yaralandığı bildirildi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin sabah saatlerinde Mescid-i Aksa'nın avlusuna baskın yaptığı belirtildi. Baskında İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'nın avlusunda ses bombası attığı ve avluda yer alan Kıble Mescidi'nde namaz kılanları kuşattığı ifade edilen açıklamada, olayda Mescid-i Aksa'da itikafta bulunan bir kişinin plastik mermiyle başından yaralandığı kaydedildi.

Yaralanan kişinin Kudüs'deki bir hastaneye kaldırıldığı aktarılan açıklamada, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'da ilim tahsil eden yüzlerce kız ve erkek öğrencinin de Mescid'e girişini engellediği ifade edildi.

İsrail'in Kudüs'te, Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Müslümanların kutsallarına yönelik ihlallerinin tırmanışa geçtiği vurgulanan açıklamada, "İslam dünyasını, Arapları ve Filistinlileri, Mescid-i Aksa'yı, Hristiyan ve Müslümanlara ait kutsallarıyla beraber, Kudüs'ü korumak ve kurtarmak için acilen harekete geçmeye çağırıyoruz" denildi.

Kudüs'teki İslami Vakıflar Genel Müdürü Şeyh Azzam el-Hatib ise konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, İsrail güvenlik güçlerinin sabah, Mescid-i Aksa'nın kapılarının çoğunu kapatarak, namaz kılmak için gelen 50 yaşın altındaki kişilerin girmesine izin vermediğini belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 12:49
banner53
YORUM EKLE

banner39