banner39

İsrail mezarlığa bile saldırıyor

İsrail işgal güçlerinin hedefinde bu sefer mezarlık, Ulusal İslam Bankası ve bir Hamas liderinni evi vardı

Filistin 23.07.2014, 08:58 23.07.2014, 08:58
İsrail mezarlığa bile saldırıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yer alan Ulusal İslam Bankası'nı vurduğu bildirildi. İsrail uçakları Hamas liderlerinden Nizar Avadullah'ın evine ve bir mezarlığa da saldırdı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Gazze'nin güneyindeki Refah'ın orta kesiminde yer alan Ulusal İslam Bankası, İsrail savaş uçakları tarafından bombalandı. Bankadan, çıkan yangın nedeniyle yoğun dumanlar yükseldiği ve binada ciddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, bombalamada ölen ya da yaralanan olmadı.

İsrail işgal güçlerine ait insansız hava uçakları, 12 Temmuz'da Gazze'ye saldırılar sırasında Han Yunus ve Gazze'deki Ulusal İslam Bankası'nı vurmuştu.

MEZARLIĞA SALDIRI

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin kuzeyinde yer alan Cebaliye beldesindeki mezarlığı hedef aldığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Cebaliye'deki El-Faluce Mezarlığı'nı bombaladı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

GÖSTERİ YAPANLAR YARALANDI

Öte yandan, işgal ordusunun Batı Şeria'da gösteri yapan Filistinlilere müdahale ettiği, 5 kişiyi yaraladığı ve 4 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail güçleri plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve cop kullanarak göstericileri dağıttı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

HAMAS LİDERLERİNDEN NİZAR AVADULLAH'IN EVİ VURULDU

İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi’nde bulunan İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Nizar Avadullah'ın evini vurduğu bildirildi.

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'nde birçok meskun yeri bombaladı.

En-Nasr Mahallesi'nde bombalanan ve tamamen yıkılan evlerin arasında Hamas liderlerinden Nizar Avadullah’ın konutunun da olduğu belirtildi. Bombardıman nedeniyle yaralananlar olduğu, yıkılan evlerin enkazı altında kalanların bulunduğu ifade edildi.

Bombardıman sırasında konutu yıkılan Hamas liderlerinden Avadullah ve ailesinin evde olmadıkları belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?