banner39

İsrail Nablus'ta 500 dönüm araziye el koydu

İşgal devleti Nablus'ta Filistinlilere ait 500 dönüm tarım arazisine el koyulması yönünde karar aldı

Filistin 29.12.2015, 23:37 29.12.2015, 23:37
İsrail Nablus'ta 500 dönüm araziye el koydu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin,  Nablus kentinde Filistinlilere ait 500 dönüm tarım arazisine el koyulması yönünde karar çıkardığı bildirildi.

Nablus'a bağlı Kusra beldesinin Köy Meclisi Başkanı Abdulazim el-Vadi, "İsrail ordusu, Köy Meclisi'ne bölgedeki 500 dönüm araziye el koyulacağı ve bu toprakların İsrail devletine ait olduğunun ilan edileceği yönünde çıkan kararı iletti" dedi.

Vadi, Kusra köyünden ve civardaki diğer köylerden Filistinlilere ait topraklara el koyularak, inşa edilen Migdalim Yahudi yerleşim birimi yakınlarındaki söz konusu arazilerde zeytin ağaçlarının ekili olduğunu belirtti.

İsrail işgal ordusu Yahudi yerleşim birimlerini genişletmek için, çeşitli gerekçelerle Filistinlilere ait topraklara el koyuyor.

İsrail, 1967'de işgal ettiği bölgeyi Yahuda ve Samarya şeklinde adlandırarak kendi toprağı olarak görüyor. İsrail İstatistik Bürosu'nun verilerine göre, Batı Şeria'da 400 bin, Doğu Kudüs'te ise 200 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Filistin tarafı ise bu sayının açıklananın çok daha üzerinde olduğunu belirtiyor.

Yorumlar (1)
MUSTAFA KIZAN 7 yıl önce
Migdalim Yahudi yerleşim birimi yakınlarındaki Yahudi yerleşim birimler... 200 bin 'Yahudi yerleşimci' bulunuyor... İsrail, Filistin toprağına el koydu...DİYE BAŞLIK ATIP SONRA DA İÇ HABERLERDE İŞGACİLERİ YERLEŞİMCİ OLARAK YUMUŞATMA ÇALIŞMASI NE HİKMETSE (YORUM YAZMI? Y A M A M A M I ?) SAYIN YÖNETİCİ
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?