banner39

İsrail ordusu Batı Şeria'da STK ofislerini bastı

Ramallah'ta üç sivil toplum örgütüne ait ofisler askerler tarafından basıldı, ekipmanlar tahrip edildi

Filistin 11.12.2012, 16:42 11.12.2012, 16:42
İsrail ordusu Batı Şeria'da STK ofislerini bastı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde üç sivil toplum örgütünün ofislerine baskın düzenledi.

Sabahın erken saatlerinde Kadınlar Birliği, Filistin Toplum Örgütleri Ağı ve İsrail hapishanelerindeki Filistinliler'in hakları için mücadele eden Addameer örgütlerinin kapıları kırılarak baskın yapıldı.

Baskın, Batı Şeria'daki Filistin hükümetinin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kazandığı gözlemci devlet statüsünden sonra düzenlenen baskınlardan biri...

Filistin STK Ağı, baskınların BM kararıyla ilgili olduğunu ve İsrail'in Filistinliler'e "kendi kendinize karar alırsanız işgalcilerin saldırganlıkla bu girişimleri engelleyeceği mesajı" verdiğini açıkladı.

Addameer, Ramallah'ın 2002 yılındaki işgalinden bu yana düzenlenen bu ilk baskında bilgisayarlarına el konulduğunu ve ofis mobilyaları ile malzemelerin tahrip edildiğini duyurdu.

İsrail ordusu henüz açıklama yapmadı.

Batı Şeria'da son Gazze saldırılarından bu yana İsrail askerleri ve Filistinli göstericiler arasında çıkan çatışmalarda bugüne kadar iki Filistinli hayatını kaybederken, İsrail ordusu onlarca kişiyi gözaltına aldı.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?