banner39

İsrail ordusu Han Yunus'a girdi

İsrail ordusu yoğun ateş eşliğinde bugün Han Yunus’un doğu kesimine girdi

Filistin 08.03.2011, 17:02 08.03.2011, 17:02
İsrail ordusu Han Yunus'a girdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ordusuna bağlı tank birliği bugün sabah erken saatlerde yoğun ateş eşliğinde ve İsrail uçaklarının desteğinde Gazze’nin güneyine düşen Han Yunus şehrinin doğu kesimine girerek operasyon düzenledi.

Filistinli kaynakların bildirdiğine göre, İsrail ordusuna bağlı tank birliği birkaç zırhlı buldozerle birlikte bugün  sabah erken saatlerde Sufa sınır kapısından hareket edip Han Yunus şehrinin doğu kesiminde bulunan Huzaa beldesine doğru hareket edip, girdiği yerlerdeki arazileri de tahrip etti.

Kaynaklar devamla, İsrail güçlerinin tank ve buldozerler eşliğinde ilerlerlerken etrafa gelişi güzel ve yoğun bir şekilde ateş açtıklarını belirterek, onlar hareket ederken İsrail uçaklarının da kendilerini takip ettiğini ifade ettiler.

Gazze’nin sınır bölgesinde İsrail güçlerinin sürekli saldırıları yüzünden hep gerginlik yaşanıyor. Gazze’ye karşı kirli niyetler besleyen İsrail ordusu askerlerinin moralini yükseltmek ve direniş güçlerine mesaj vermek için sürekli sınır bölgesine saldırılar düzenliyor.

Yorumlar (1)
talip emin 12 yıl önce
mısırda ve diğer arap ülkelerindeki karışıklıklardan istifadeyle topraklarını genişletir. amerikanlaştırılan islam aleminde bunu yapması çok kolay.
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?